RainSport 3
Uniroyal
Vezměte prosím na vědomí: Pneumatiky jsou dodávány bez ráfků
(ráfek, na obrázku má jen ilustrační charakter.)
Uniroyal

Uniroyal RainSport 3 205/55 R16 91Y

Velikost pneumatiky: 205/55 R16 91Y 
Dostupnost: Skladem
Pneumatika: Letní pneuSo
rychlost: Y: Schválený až doa 300 km/h
EAN: 4024068614487
Article Number: R-242747
Štítek pneumatiky / Třídy výkonnosti: Odpor při běhu C Přilnavost za mokra A Emise hluku 71dB
DEX:
Hodnocení klientů:
(1406)
Máte-li dotazy nebo připomínky, prosím, kontaktujte nás na adrese support​@tirendo.cz
jen
1.530,00 Kč
Cena za kus, vč. DPH
Doprava zdarma*
dodací lhůta 5 - 8 pracovních dnů**
14 dnů - reklamační řád
Více než 10.000 pneumatik na skladě
  • Popis
  • Štítek pneumatiky
  • Hodnocení klientů
  • Technické specifikace

Černý žralok. Vyvinuta pro kompaktní vozidla, střední třídu, vyšší střední třídu a SUV.

Poslední generace pneumatik do deště s technologií žraločí kůže. Uniroyal nabízí více než 45 let pneumatiky do deště s technologií pro optimální výkon na mokru Vysoká ochrana proti aquaplaningu. „Doporučená“ v testu letních pneumatik Auto, Motor & Sport 2014 (testovaný rozměr 205/55 R16 V). Nejlepší pneumatika v disciplíně podélný aquaplaning a handling na mokru.

Vysoká ochrana proti aquaplaningu. Nová technologie žraločí kůže. Struktura povrchu v obou obvodových drážkách napodobuje žraločí kůži. Potlačení turbulence vody na povrchu drážky vede ke snížení odporu při proudění. Výsledkem je vysoká ochrana před aquaplaningem.

Krátká brzdná dráha na mokrých vozovkách. Více záběrových hran díky většímu počtu lamel zlepšuje kontakt s povrchem vozovky. Unikátní běhounová směs na mokrý povrch zaručuje vysoký přenos brzdných sil. Společně výrazně zkracují brzdnou dráhu na mokré vozovce.

Vysoká přilnavost v zatáčkách. Vysoká boční tuhost ramenních bloků má za následek efektivní přenos bočních sil. V obvodovém směru jsou ramenní bloky flexibilní díky vysokému počtu příčných drážek. To zvyšuje adhezi při zatáčení na mokré či suché vozovce.

EU štítkování pneumatik a třídy výkonnosti

Evropská unie, v souladu s CE 1222/2009, naøidila že všechny pneumatiky pro osobní vozidla a lehká dopravní vozidla vyrobené po datu 1. èervence 2012 musí obsahovat EU oznaèení. Evropské znaèení pneumatik má 3 kritéria: spotøeba paliva klasifikované od A do G, pøilnavosti za mokra je zaøazena od A do G, a Hluènost v decibelech.

Pneumatiky, na které se tzv. štítkování nevztahuje, jsou: protektorované pneumatiky, profesionální terénní pneumatiky, pneumatiky vyrobené pro vybavení vozidel registrovaných pøed 1. øíjnem 1990, doèasné náhradní pneumatiky typu T, pneumatiky s rychlostním indexem menším než 80 km/h, pneumatiky s hroty, pneumatiky pro závodní automobily, pneumatiky namontované na ráfcích menších nebo rovny 254 mm èi vìtších nebo rovny 635 mm.

Tento štítek je urèen k podpoøe hospodáøské a ekologické úèinnosti v dopravì, stejnì jako zvýšení bezpeènosti silnièního provozu, a na druhé stranì s cílem pomoci spotøebitelùm vybrat si odpovídající pneumatiky díky transparentnosti produktù. Nicménì, štítek byl kritizován za zobrazení omezeného poètu údajù. Odborníci tvrdí, že pneumatiky mají mnoho dalších funkcí ktere jsou dùležité, a souvisejících s bezpeèností silnièního provozu, vèetnì vlastnosti aquaplaningu, jízdní stability, životnosti, vlastnosti produktu na mokré a suché vozovce, jiné než pøilnavosti za mokra.
Výrobci pneumatik naznaèují, že výsledky testù z rùzných institucí a prùmyslových èasopisech zùstávají velmi dùležitým zdrojem informací pro koneèného spotøebitele, protože se zamìøují na hodnocení a širokou škálu vlastností a funkcí pneumatik.

Uniroyal RainSport 3 tyre review

Average based on 1 406 test results
Grip in dry conditions
Braking in dry conditions
Grip in wet conditions
Braking in wet conditions
Grip in snow
Driving comfort
Internal noise level
Tyre wear
Fuel consumption
Kilometers driven 13 189 686
Značka Uniroyal
Roční období
Řada modelu RainSport 3
Dimension 205/55 R16 91Y
Šířka 205
Tyre profile 55
Construction type R
Velikost pneumatiky 16
Zátěžový index 91
Rychlostní index (Y)
With/Without Valve (TT/TL) With tube
M/C Ne
*Ceny jsou platné (pokud není uvedeno jinak) za kus a jsou včetně DPH plus poštovné uvnitř
**Více než 90% našich zakázek se dostane k zákazníkovi v určeném termínu dodání.
Používáme cookies. Používáním této webové stránky souhlasíte s jejich použitím.
OK