Nokian
Vezměte prosím na vědomí: Pneumatiky jsou dodávány bez ráfků
(ráfek, na obrázku má jen ilustrační charakter.)
Nokian

Nokian Line SUV 235/60 R16 100H

Nokian

Nokian Line SUV 235/60 R16 100H

Nokian - Výrobce pneu z Finska, vysoce kvalitní pneu střední cenové třídy, specialista na zimní pneumatiky.

Velikost pneumatiky
235/60 R16 100H 
Dostupnost:
Omezené zásoby
Pneumatika:
Letní pneuSo
rychlost:
H: Schválený až doa 210 km/h
EAN:
6419440289946
Article Number:
R-276785
Štítek pneumatiky / Třídy výkonnosti:
DEX:
Hodnocení klientů:
(1)
Máte-li dotazy nebo připomínky, prosím, kontaktujte nás na adrese support​@tirendo.cz
2.518,00 Kč
Cena za kus, vč. DPH
Doprava zdarma*
dodací lhůta 5 - 8 pracovních dnů**
14 denní lhůta na vrácení zboží
Více než 10.000 pneumatik na skladě

Přidat produkt k porovnání

  • Popis
  • Štítek pneumatiky
  • Hodnocení klientů
  • Technické specifikace

Nokian Line SUV – dobrý výkon ve vlhku

  • Konstrukce vyztužená aramidem pro jedinečnou pevnost
  • Prvotřídní komfort, výkon a nízká spotřeba paliva
  • Extrémní bezpečnost na mokrých silnicích

Nejdůležitější inovace:

Technologie aramidových bočnic Nokian. Jedinečná pevnost. Pryžový materiál bočnice obsahuje extrémně odolná aramidová střižová vlákna. Stejný materiál je znám z leteckého a obranného průmyslu. Díky aramidovým vláknům je bočnice velice pevná a tím odolnější vůči škodám a řezům.

Trubkové drážky. Účinná ochrana proti akvaplaningu. Trubkové drážky ve tvaru střely ukládají vodu, která byla mezi pneumatikou a silnicí, urychlují tok vody z hlavních drážek do příčných drážek a maximalizují přilnavost i na vozovkách mokrých od deště.

Vodní drážky. Lepší stabilita jízdních vlastností, bezpečnost na mokrých vozovkách. Hluboké diagonální drážky, které se otevírají na jednom konci a stabilizují jízdní vlastnosti, dominují vnějším podélným drážkám ve středu. Tato inovace také zabraňuje akvaplaningu ukládáním vody a jejím odváděním do podélných drážek.

Přilnavé drápy. Lepší přilnavost. Zkosené a pravoúhlé drápy se kontrolovaně zachycují povrchu vozovky a zesilují tak přilnavost při jízdě a akceleraci.

Odmršťovače kamínků. Delší životnost. Odstraňovače kamínků čistí profilové drážky a brání tomu, aby se kamínky zavrtávaly do pneumatik. Tím zvyšují jejich životnost a chrání před škodami, zejména při jízdě na nerovném terénu. Ostatní účastníci silničního provozu budou také rádi, že přes silnice přeletuje méně kamenů.

Koncepce měkkého odvalování. Nižší spotřeba paliva, pocit bezpečnější jízdy. Koncepce kombinuje nízký valivý odpor a bezpečné jízdní vlastnosti při vysokých rychlostech. Drážkové nebo lamelové blokové profily v ramenní oblasti byly optimalizovány. Rozdílně široké otvory drážek a různé velikosti bloků s nálitky podporují tuhost a pružnost profilu běhounu. To dává SUV jízdní pocit podobný osobnímu vozidlu, nižší zahřívání a výrazně nižší spotřebu paliva.

Design tiché drážky. Více jízdního komfortu. Polokulovité důlky, podobně jako u golfového míčku, na stěnách podélných žeber poskytují dodatečný jízdní komfort. Mimoto snižuje odpor vzduchu, ochlazuje pneumatiky a zvyšuje tak odolnost proti opotřebení.

Směs Line pro běhoun z korálu a křemíku. Vynikající pocit z jízdy, pevná přilnavost za mokra, nízká spotřeba paliva. Směs příští generace pro běhoun pneumatiky používá korálovitou rostoucí molekulární strukturu směsi křemíku a pryže, aby zesílila tuhost běhounu. Díky tomu se řidiči dostává přesného pocitu z jízdy. Nová pneumatika Nokian Line SUV nabízí vynikající přilnavost jak na suchých tak na mokrých vozovkách. Má vynikající odolnost proti opotřebení a pneumatika si zachovává své state-of-the-art vlastnosti po celou dobu své životnosti. Zcela nová kombinace molekulárních řetězců zmenšuje tvorbu tepla a snižuje spotřebu paliva.

ARAMIDOVÉ BOČNÍ STĚNY – Robustní jak nikdy dřív

Pneumatiky Nokian s technologií Aramidových bočnic nabízejí dodatečnou bezpečnost a výdržnost při náročných povětrnostních podmínkách i na špatných silnicích. Jejich nesrovnatelně silné bočnice jsou vyjímečně odolné vůči opotřebení a řezům. Aramidová vlákna vyztužují a posilují bočnice, umožňují jim odolat nárazům a řezům ještě lépe.

Stejný materiál je také používán v letectví a zbrojním průmyslu. Také je úspěšně využíván u neprůstřelných vest.

Aramid ochraňuje pneumatiky Nokian. Pneumatiky Nokian chrání životy.

EU štítkování pneumatik a třídy výkonnosti

EU štítkování pneumatik a třídy výkonnosti

Evropská unie, v souladu s CE 1222/2009, naøidila že všechny pneumatiky pro osobní vozidla a lehká dopravní vozidla vyrobené po datu 1. èervence 2012 musí obsahovat EU oznaèení. Evropské znaèení pneumatik má 3 kritéria: spotøeba paliva klasifikované od A do G, pøilnavosti za mokra je zaøazena od A do G, a Hluènost v decibelech.

Pneumatiky, na které se tzv. štítkování nevztahuje, jsou: protektorované pneumatiky, profesionální terénní pneumatiky, pneumatiky vyrobené pro vybavení vozidel registrovaných pøed 1. øíjnem 1990, doèasné náhradní pneumatiky typu T, pneumatiky s rychlostním indexem menším než 80 km/h, pneumatiky s hroty, pneumatiky pro závodní automobily, pneumatiky namontované na ráfcích menších nebo rovny 254 mm èi vìtších nebo rovny 635 mm.

Tento štítek je urèen k podpoøe hospodáøské a ekologické úèinnosti v dopravì, stejnì jako zvýšení bezpeènosti silnièního provozu, a na druhé stranì s cílem pomoci spotøebitelùm vybrat si odpovídající pneumatiky díky transparentnosti produktù. Nicménì, štítek byl kritizován za zobrazení omezeného poètu údajù. Odborníci tvrdí, že pneumatiky mají mnoho dalších funkcí ktere jsou dùležité, a souvisejících s bezpeèností silnièního provozu, vèetnì vlastnosti aquaplaningu, jízdní stability, životnosti, vlastnosti produktu na mokré a suché vozovce, jiné než pøilnavosti za mokra.
Výrobci pneumatik naznaèují, že výsledky testù z rùzných institucí a prùmyslových èasopisech zùstávají velmi dùležitým zdrojem informací pro koneèného spotøebitele, protože se zamìøují na hodnocení a širokou škálu vlastností a funkcí pneumatik.

Nokian Line SUV recenze pneumatik

Průměr na základě 1 výsledků testů
Přilnavost v suchých podmínkách
Brzdění v suchých podmínkách
Přilnavost ve vlhkých podmínkách
Brzdění za mokra
Přilnavost ve sněhu
Komfort při jízdě
Vnitřní hladina hluku
Opotřebení pneumatik
Spotřeba paliva
Ujeté kilometry 1 472 166
24.10.2018 od Dušan
Výborné na suchu i morku. Dobře drží v zatáčkách pod plynem a to i na mokru, v terénu jsem také velmi spokojen. Les, pole, louka všude bez problémů. Dokonce hluboké bahno (cca 8-10 cm) a stoupání zvládají bez problémů. Pouze brždění při klesání (10 - 20 stupňů) v bahně prokluzují, ale nic co by se nedalo zvládnout. Jsem zkrátka spokojen.
View more reviews
Značka Nokian
Řada modelu Line SUV
Dimension 235/60 R16 100H
Šířka 235
Tyre profile 60
Construction type R
Velikost pneumatiky 16
Zátěžový index 100
Rychlostní index (H)
With/Without Valve (TT/TL) Pneumatika vyžaduje duší
M/C Ne
*Ceny jsou platné (pokud není uvedeno jinak) za kus a jsou včetně DPH plus poštovné uvnitř České republika.
**Více než 90% našich zakázek se dostane k zákazníkovi v určeném termínu dodání.
Používáme cookies. Používáním této webové stránky souhlasíte s jejich použitím.
OK
^